За нас

Лалка Златанова

Лалка Златанова – ръководител на проекта и председател на Фондация “Заедно”;  магистър по история и журналистика, със 17-годишен опит във водещи информационни медии. От 15 години главен редактор и мениджър на регионалната станция на Българското Национално Дарик радио в Пловдив.  Сценарист и продуцент на информационни радиопредавания. Редактор на информационния сайт Dariknews. Рекламен мениджър за Пловдив и региона на най-голямата интернет компания в България Net info, която обхваща над 75% от интернет аудитория в страната, с над 3 млн. потребители.

Създава и управлява рекламни и ПР кампании за водещи компании от Пловдив и региона. Консултант по политически ПР. Координатор на национални и регионални кампании с различна насоченост.Основател на първото в Пловдив и България Студио за свободни танци Dance to the max, което се развива успешно през последните 6 години. Студиото работи по собствени танцови програми за релакс и обучение на деца и възрастни, участва в благотворителни инициативи и различни национални турнири. Dance to the max e партньор на Пловдивския културен институт.


Д-р Ахавни Кеворкян

Д-р Ахавни Кеворкян – представител на арменската общност. Родена в Пловдив, с успешна практика на дентален лекар. Омъжена, с двама сина. Предците й са преселници от Западна Армения, малка част от спасилите се по чудо арменци по време на масовото избиване на арменския народ в периода 1915-1922 година. Д-р Кеворкян е съветник по културните въпроси в Почетно консулство на Армения в Пловдив, създател на Арменски културно-информационен център, организатор на Празника „Светлина и надежда“ в Стария град, на който всички етноси заедно украсяват елха и споделят своите надежди за по-добра Нова година.


За себе си д-р Кеворкян казва: „Най-важното в живота ми са децата и семейството. У дома съм тиха старомодна домакиня, която готви, пече сладкиши, меси ,точи и плете дантели с голяма радост, както са го правили бабите ни. Влюбена съм в работата си, ревностен пазител съм на вярата и традициите на древната си нация. Еднакво добре се чувствам с куката за плетене и с клещите за вадене на зъби. Буря от емоции предизвикват у мен както сцената, така и белият лист. С една дума  -вулкан от чувства, с които съжителствам добре. Трудно е за близките ми, защото винаги ги въвличам в следващия проект.“


Светлозар Калев
Светлозар Калев – представител на еврейската общност. Роден в Пловдив, женен, с две дъщери. По образование е машинен инженер със специалност „Технология на машиностроенето“. Дълги години работи в сферата на материалното производство в различни заводи в Пловдив. След 1992 година е частен предприемач. През годините се е занимавал активно с обществена дейност.

От 1 юли 2014 г. е председател на Организацията на евреите „ШАЛОМ“ в Пловдив. За себе си Светлозар Калев казва: „Ние сме потомци на сефарадските евреи, дошли по тези земи след прогонването от Испания преди повече от 400 години.  Винаги сме знаели, че като жители на Пловдив сме обречени да живеем зедно и толерантно. Та нали тук, в България, бяха спасени нашите родители, нашите братя и сестри от изпращането в лагерите на смъртта. Тази история, ние, хората от еврейската общност, никога няма да забравим и заедно с нашите приятели от другите етноси ще покажем на света как трябва да стане по-добър. Нека с другите приятели от Фондация „Заедно“ да бъдем пример за човешки отношения, висока интелигентност и култура.“


Давиде Кристиано

Давиде Кристиано – представител на италианската общност. Роден в Милано. Идва в България преди 20 години със семейството си – и всички те се влюбват в Пловдив.


Създава своя фирма "Дейвид Постал Маркет" за внос на продукти и консумативи за фризьорски и козметични салони и с богата дистрибуторска мрежа покрива територията на цяла България. През 2003 година създава Италиански фестивал на прическата и красотата – с любезното сътрудничество на Международен Панаир Пловдив.  Целта е в града да се привлекат специалисти от цяла България – от браншовете – за красота, за да се дообогатява и доразвиват професионалните им умения ,като се канят да гостуват професионалисти от Италия, Англия, Америка, Русия и други държави.Тази година ще се състои 25-тото издание на Фестивала. 

Занимава се постоянно с благотворителност, която не обича да афишира, защото неговото кредо е "че добрите дела не се правят, за да акцентират вниманието върху личността". Извън предприемаческата си дейност е любител на изкуството, като има колекция за модерно изкуство на известни западни художници. Има дете и съпруга, която е от арменски произход. За себе си казва: "Град Пловдив за мен е втората ми къща и мястото, където се чувствам комфортно и уютно".

"Щастлив съм, че съм част от Фондация "Заедно", защото съм убеден, че ще се обогати общата култура на нашето общество и запознавайки се с традициите и обичаите на различните етноси, хората ще се научат да се обичат и да приемат различното". 


Олга Атанасова

Олга Атанасова – представител на руската общност. Родена в град Челябинск, който се намира в планина Урал, разделяща Руската Федерация на европейска и азиатска част. Завършва висше образование в град Тюмен – столицата на известния сега в цял свят огромен нефтен и газов регион. Преподава английски език в Тюменски университет, където се запознава със своя съпруг и заедно се преместват да живеят в България. В последните 15 години е председател на руския клуб „Отечество“ в Пловдив, който провежда мероприятия за съхраняване на руския език и култура сред представителите на руската общност в града и техните деца.


За себе си Олга казва: "Както различните култури, дали своята лепта в развитието на света, така и ние от различните етноси – кой по-малко, кой –  повече, сме привнесли със своя колорит в този необикновен град. Аз съм омъжена в Пловдив от края на 90-те години и макар че той не е мой роден град, аз съм горда, че тук е моят дом и тук е моето семейство. С удоволствие показвам Пловдив на моите многочислени приятели, когато ме посещават, и те остават възхитени от него. Руската общност в региона наброява около 2000 души. Фондация ЗАЕДНО, с ентусиазираната подкрепа на другите етноси с многохилядна история в Пловдив, ще помогне да разказваме за руската култура, за руския език и за отбелязване на значими национални дати заедно с приятелите ни от другите общности."


Ахмед Пехливан

Ахмед Пехливан – представител на турската общност. Роден в Пловдив. Завършва Аграрния университет като магистър по бизнес администрация. Обществената си дейност започва с работа като ръководител на Народно Читалище „Мустафа Кемал Ататюрк“ през 2003 година. Към днешна дата председателства Мюсюлманското Настоятелство и Сдружение „Йешилай“ България. 


За себе си Ахмед казва: "Турската общност е голяма и има традиции в Пловдив – някои от тях се празнуват съвместно с българската общност, както и с другите общности. Отделно, всяка година с другите етноси участваме в различни градски прояви. Например – фестивалът на майчиния език, който се провежда в Старинния Пловдив и винаги създава приятелска атмосфера. Самият аз съм израстнал в Пловдив и никога не съм се чувствал като  част от малцинство, макар че бях единственото турче в класа. Благодарение на различните етноси, които живеят тук, съм се чувствал щастлив и приеман от другите. Именно затова се включих и в каузата на Фондация ЗАЕДНО. За мен е важно да дадем път на младите хора – да им покажем, че – единни в този град – можем да живеем спокойно и задружно, както са живели нашите предци.

Няма коментари:

Публикуване на коментар